Przedszkole Niepubliczne
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale aktualności
2020
 
18 maja -  wróciliśmy do przedszkola po okresie zawieszenia zajęć. Ten rok rok szkolny przebiegał dosyć nietypowo, bo pandemia (związana z pojawieniem się koronawirusa) od połowy marca zatrzymała nas w domach, ale dawaliśmy sobie radę utrzymując kontakt dzięki Internetowi. Czas przerwy w możliwości spotykania się w przedszkolu został też wykorzystany na malowanie sal i szatni, prace porządkowe w gabinetach terapeutycznych i ogródku. Bardzo nam się "nowe" przedszkole podoba :-) 
 
2019
 
16 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu podwójna uroczystość: występ przedszkolaków z okazji Dnia Mamy i Taty oraz oficjalne zakończenie roku szkolnego, na którym dostaliśmy dyplomy i nagrody książkowe a pani dyrektor dziękowała naszym paniom za ich zaangażowanie i całoroczną pracę. Dziękowała także naszym Rodzicom za ich aktywny udział w życiu przedszkola.
 
2 czerwca w sposób absolutnie wyjątkowy świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka. Najpierw przez dwie godziny fantastycznie bawiliśmy się w Sali Zabaw i Sportu "Figiel", potem uczestniczyliśmy w zabawach na terenie przedszkola a na koniec dnia dostaliśmy zupełnie niezwykłą niespodziankę: nasi rodzice przygotowali dla nas przedstawienie teatralne pt. "Księżniczka na ziarnku grochu"! Rodzice grali brawurowo a my nagradzaliśmy ich huraganowymi brawami. To była naprawdę wspaniała niespodzianka. Dziękujemy Wam kochani Rodzice! :-)
 
30 maja rozpoczęliśmy obchody Dnia Dziecka: w przedszkolu odbył się pokaz ogromnych baniek mydlanych, malowanie twarzy, gry, zabawy i konkursy. Bawiliśmy się świetnie a to był dopiero początek obchodów tego święta.
 
15 maja odbyła się fluoryzacja.
 
17 kwietnia obejrzeliśmy przedstawienie "Zaczarowane kalosze" przygotowane przez Teatr Arlekin.
 
27 marca po raz kolejny odwiedził nas nasz ulubiony zespół muzyczny "Orkiestra Dni Naszych". I znowu porwał nas swoim koncertem.
 
27 lutego bawiliśmy się na Balu Karnawałowym. Cóż to był za  bal! Wszyscy pięknie się przebrali, z radością tańczyli i brali udział w konkursach. Łowiliśmy prezenty na wędkę szczęścia i wybraliśmy Króla i Królową Balu.
 
22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy uroczysty występ, na którym zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki i tańce. Z całych sił chcieliśmy pokazać, jak bardzo Babcie i Dziadkowie są dla nas ważni :-)
 
2018
 
6 grudnia z wielką radością powitaliśmy w przedszkolu św. Mikołaja, który przyniósł ze sobą ogromny worek prezentów :-) Za wspaniałe podarunki podziękowaliśmy śpiewem i wierszami.
 
6 listopada odwiedził nas Teatr Skrzat z przedstawieniem "Nowe przygody Koziołka Matołka".
 
23 października pani stomatolog przeprowadziła w przedszkolu fluoryzację.
 
16 października sprawdzaliśmy, czy dobrze wiemy co to znaczy "ekologia". Teatr Narval przybliżył nam tę tematykę w czasie przedstawienia "Tajemnice starego dębu".
 
17 września wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Dni Naszych. Koncert nosił tytuł "Poszukiwacze skarbów".
 
5 czerwca świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka. Atrakcjom i uśmiechom nie było końca :-) Najpierw poszliśmy na wycieczkę do Groty Solnej. A potem obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie, które przygotowali dla nas Rodzice. Bardzo Wam dziękujemy za tę niezwykłą niespodziankę :-)
 
28 maja przygotowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkie dzieci bardzo się starały i występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wszystkiego najlepszego Kochane Mamy!
 
24 maja poznawaliśmy tajniki pracy policji. Wycieczka do komisariatu pozostawiła niezapomniane wrażenia :-)
 
15 maja obejrzeliśmy przedstawienie zatytułowane "Eko przypadki panny Agatki",  przygotowane przez Teatr Impreja z Krakowa.
 
15 maja pani dentystka zadbała o zdrowie naszych zębów i przeprowadziła w przedszkolu fluoryzację.
 
9 maja byliśmy na wycieczce w siedzibie Straży Pożarnej. Największe wrażenie zrobiły na nas wozy strażackie i ich wyposażenie :-)
 
18 kwietnia wysłuchaliśmy koncertu "Orkiestry Dni Naszych".
 
W marcu poznaliśmy tajniki pracy urzędu pocztowego. Przemiłe panie pokazały nam wszystko to, co dzieje się na poczcie. I pozwoliły stemplować listy :-) Wycieczka była bardzo udana.
 
20 marca odwiedzili nas aktorzy teatru Arlekin z przedstawieniem "O Ani Złośnicy".
 
7 lutego odbył się w naszym przedszkolu huczny bal karnawałowy. Były tańce, konkursy, drobne upominki złowione na wędkę szczęścia i wybory Króla i Królowej Balu. Wszyscy świetnie się bawili :-)
 
22 stycznia  uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wystawiliśmy z tej okazji przedstawienie przygotowane przez przedszkolaki. Niech żyją nasze Babcie i Dziadkowie :-)
 
 
2017
 
18 grudnia wystawiliśmy Jasełka. Aktorami były wszystkie przedszkolaki a na widowni zasiedli Rodzice i Dziadkowie. Przedstawienie bardzo się podobało i przyniosło widzom wiele wzruszeń a zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.
 
6 grudnia do naszego przedszkola przyjechał prawdziwy Mikołaj. Przywiózł ze sobą worek pełen wymarzonych przez dzieci prezentów :-)
 
21 listopada obejrzeliśmy przedstawienie "Nasz las" przygotowane przez teatr "Gargulec".
 
Od 1 pażdzienika nasze przedszkole uzyskało status przedszkola integracyjnego.
 
17 pażdziernika nas pani dentystka, która przeprowadziła cykliczną fluoryzację.
 
W październiku rozpoczęliśmy trzymiesięczny kurs z zakresu wschodnich sztuk walki.
 
19 września uczestniczyliśmy w koncercie "Orkiestry Dni Naszych" pod tytułem "Kuba poznaje Polskę".
 
W lipcu dostaliśmy nowe urządzenia do naszego przedszkolnego ogródka. Dzięki wspaniałej pogodzie możemy z nich intensywnie korzystać :-)
 
21 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole. Przygotowaliśmy pożegnalny występ a pan dyrektor wręczył nam dyplomy i nagrody książkowe. Dyplomy otrzymali także Rodzice, którzy bardzo angażowali się w różnego typu działania przedszkola. Pan dyrektor serdecznie podziękował również naszym nauczycielkom za ich serce i całoroczną pracę. I my dołączamy się do podziękowań i życzeń :-)
 
1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka spotkały nas same miłe niespodzianki :-) Najpierw bawiliśmy się doskonale w sali zabaw "Rodzinny Zakątek". A potem obejrzeliśmy, przygotowane w wielkiej tajemnicy, przedstawienie, w którym aktorami byli... nasi Rodzice :-) To była naprawdę wielka niespodzianka! Z ogromnym sukcesem wcielili się w postacie znane z Akademii Pana Kleksa i wierszy Jana Brzechwy. Bardzo Wam dziękujemy Kochani :-)
 
23 maja niezwykle uroczyście świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Ojca. Pod okiem naszych nauczycielek przygotowaliśmy występ, który bardzo wzruszył naszych Rodziców a dla nas był odświętną okazją, żeby podziękować Im za miłość i codzienną troskę.
 
W maju Teatr Narwal wystawił w naszym przedszkolu sztukę pt. "Bajka o zaczarowanym młynku".
 
W maju zadbaliśmy, bardziej niż zwykle, o nasze ząbki: pani stomatolog przeprowadziła w naszym przedszkolu fluoryzację.
 
W kwietniu oglądaliśmy przedstawienie "Kot Filemon" w wykonaniu aktorów Teatru Duet.
 
W marcu podziwialiśmy występy cyrkowców, którzy odwiedzili nasze przedszkole i zademonstrowali nam swoje niezwykłe umiejętności.
 
W lutym odbył się doroczny Bal Karnawałowy. Były tańce, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy. Zaraz po nim obchodziliśmy Walentynki, bo serdecznych wyznań nigdy za wiele :-)
 
W styczniu mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie "Jaś i Małgosia". Świętowaliśmy także "Dzień Babci" i "Dzień Dziadka". Na cześć naszych Babć i Dziadków przygotowaliśmy inscenizację opartą na motywach bajki Czerwony Kapturek i Rzepka.
 
2016
 
w grudniu wystawiliśmy Jasełka .
 
4 października uczestniczyliśmy w koncercie zatytułowanym "Kuba Ekologiczny". Trzech panów muzyków wyśpiewało nam mnóstwo sposobów na zdrowy tryb życia.
 
We wrześniu zostaliśmy zaproszeni do sali zabaw. Pływalismy w basenie z kulkami, wspinaliśmy się na wieże, korzystalismy ze zjeżdżalni, skakaliśmy na trampolinie. Na interaktywnej podłodze mogliśmy rozegrać mecz pilki nożnej i gonić uciekające króliczki :-). Zjedliśmy także pyszny poczęstunek.
 
21 czerwca na uroczystym podsumowaniu roku szkolnego dostaliśmy dyplomy i nagrody. Pan dyrektor i nasze nauczycielki serdecznie dziękowały rodzicom za ich wkład w pracę przedszkola a najbardziej zaangażowani rodzice także otrzymali dyplomy. Na szczęście nie musimy się żegnać z przedszkolem, bo nasze przedszkole działa cały rok. Czeka na nas także w lipcu i w sierpniu.
 
Z okazji Dnia Dziecka animatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji a po zabawie jeździliśmy na żywych kucykach :-)
 
26 maja uroczyście świętowaliśmy Dzień Matki. Po występie uściskom i życzeniom nie było końca...
 
20 maja odwiedził nas Koziołek Matołek :-)
 
12 kwietnia oglądaliśmy przedstawianie teatralne, podczas którego mielismy okazję poznać zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi.
 
25 marca zakończyliśmy uroczyście realizację projektu animacyjnego "Mali fotograficy". Zdjęcia wykonane przez dzieci i zaprezentowane na wernisażu spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie przybyłej publiczności.
 
22 marca braliśmy udział w doświadczeniach naukowych prezentowanych w cyklu "Mały Odkrywca". Okazało się, że potrafimy zrobić wiele niezwykłych rzeczy ;-)
 
3 marca bawiliśmy się na hucznym balu karnawałym.
 
W lutym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie "Cztery pory roku".
 
 
2015
 
6 grudnia do naszego przedszkola zajechał św. Mikołaj. Dzieci przywitały gościa wierszem i piosenką. Wszystkie przedszkolaki i panie (a nawet pan Paweł :-) otrzymały wymarzone, zgodne z wcześniej wyrażonym życzeniem, prezenty. Radości było co nie miara :-)
 
18 listopada odwiedził nas teatr z przedstawieniem pt. "Złym rzeczom mówimy: nie", przygotowanym na podstawie wierszy Juliana Tuwima
 
W listopadzie rozpoczęliśmy realizację projektu animacyjnego "Mali fotograficy". Projekt został przygotowany i jest realizowany (przy współudziale pracujących z dziećmi nauczycielek) przez panią Annę Wysocką, studentkę V roku pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, która ma w swoim dorobku m.in. indywidualne wystawy fotografii. Projekt obejmować będzie cykl kilkunastu spotkań związanych z fotografią.
 
 
Aktualności